TADAS: "VILTIS VISADA YRA"

Autorius RIMAS BRUŽAS; MARIAUS ŽIČIAUS NUOTRAUKOS. Nr. 3 (10) Birželis - Liepa 2015

Su TADU BALTUŠKEVIČIUMI susipažinau prieš kelerius metus rinktamas medžiagą knygai apie Lietuvos motociklizmo istoriją BIKER STORY LT (1918 - 1940 m.).

TADAS padėjo surasti nemažai įdomios informacijos apie motociklizmo judėjimą Kaune, pokalbio metu užvesdamas ant kelio kur jos ieškoti, su kuo kalbėtis ir t.t. Tuomet jį pažinau kaip užkietėjusį keliautoją, motociklistą ir laikinosios sostinės vyreniosios kartos motociklininkų atstovą. Pastaruoju metu Tadas tapo tikru vedliu tyrinėjant motociklizmo istoriją sovietiniu laikotarpiu, supažindino su kitu šio numerio herojumi RIMANTU NATKEVIČIUMI (interviu su juo 18 psl.), padėjo surasti ne vieną motociklizmo artefaktą, istorinę fotografiją ar laikmečio amžininką. Antra vertus, jis pats yra vienas aktyviausių Kauno motociklininkų, kas savaitgalį kartu su žmona organizuojantis motociklininkų išvykas po Lietuvą ir "papūtus pakeleivingam vėjui" išsirengiantis į tolimesnes keliones po Europą. Susipažinkite - motociklų vairavimo instruktorius, konsultantas ir, visų pirma, motociklininkas - TADAS

Kiek tęsiasi Jūsų, kaip motociklininko, kelias?
Mokyklos laikas buvo pradžia, bet tėvai buvo nusistatę prieš motociklus. Tai buvo tabu, tad nespėjau "įsibėgėt". Tačiau  kas kart nutvėręs kieno nors motociklą vis pavažiuodavau ir seilę varvindavau. Iki šiol akyse stovi pirmųjų pasivažinėjimų vaizdai, tarsi tai būtų užvakar. Matau tą vaizdą kaip per televizorių. Nieko iš savo vaikystės neatsimenu taip ryškiai, kai tuos momentus ant motociklo. Vėliau dirbau "Rieduvoje" (senovinių automobilių klubas), padėjau organizuoti sąskrydžius ir sporto varžybas. Motociklai pasitraukė į antrą planą, bet netrukus mintys apie motociklą grįžo. Atsiradus galimybei, 2000 m. pavasarį, nupirkau Kawasaky GPZ550 ir birželio gale su žmona išvažiavom. Iki lapkričio vidurio "prisukom" 16 000 km.

Kiek žinau, nuo to laiko su motociklu nesiskiriate ne tik kelionėse, bet tai tapo ir Jūsų darbu?
Visada domėjausi motociklų naujovėmis, techninėmis charakteristikomis, gilinausi į konstrukciją ir t.t. Daug skaičiau užsienietškos motociklizmo literatūros, kaupiau patirtį. Tobulinau tiek teorines žinias, tiek praktinius įgūdžius. Stengdavaus "patestuoti" vis kitokį motociklą, "pačiupinėti" vis kitos klasės aparatą ir susidaryti savo nuomonę, palyginti savo patyrimus ir įspūdžius su literatūroje ar spaudoje perskaitytais. Su žmona daug keliavome ir iki šiol daug keliaujame. Galima sakyti, kad iki šiol su malonumu kaupiu patirtį ir ja dalinuosi. Dabar atrodo, kad kryptingai ėjau į tai, ką darau šiandien. Nuo 2001 metų konsultuoju motociklų ir vairavimo klausimais. Padedu ieškantiems motociklo ir kreipiasi patarimo.

Ar galėtumėte, remiantis savo patirtimi, "išvesti" motociklą labiausiai pritaikytą mūsų keliams, klimatui, temperamentui ir t.t.?
Tai labai individualu. Dažniausia važiuojame dviese. Važiuoju pakeliauti, kažką pasižiūrėti, o ne "skandinti" motociklą pelkėje. Siekiu, kad manęs neribotų kelias ir jo danga, galėčiau privažiuot prie kokio dvaro, pilies ar keliauti prastesniais keliais.  Kai galėjau sau leisti, turėjau du motociklus. Vienas buvo tolimoms kelionėms Europoje, greitas "sport - turistas" su lagaminais ir t.t. Kitas buvo "soft - enduro", kuriuo be didelių problemų galėjau važiuoti prastesniais keliais. Tačiau atėjo momentas, kuomet 2 motociklus turėti tapo prabanga. Persėdau ant YAMAHA TDM'o 850 ar 900 cm³, kuriuo normaliai gali važiuoti žvyrkeliu ar blogu esfaltu - viskas tvarkoje ir greičio užtenka važiuojant Vakaruose. Reikia pasakyti, kad vieno motociklo visiems gyvenimo atvejams nėra ir tokio joks gamintojas niekada nesukurs. Reiktų ieškoti "aukso vidurio" remiantis savo poreikiais, įpročiais ir vairavimo stiliumi. Iš praktikos galiu pasakyti, kad keliaujan, lengvesnio nei 210 kg irgi nebenoriu, nes lenkiant kokį sunkvežimį ar išvažiavus iš miško į lauką išlėkus - vėjas blaško, "kariauji" su srautais ir gūsiais, nes motociklas lengvas. Antra vertus, gali dalintis patarimais kiek nori, bet galiu pasakyti, jog nereikia turėti iliuzijų motociklą nusipirkti iš pirmo karto. Žmogus po kelių metų atsirenka ko jam reikia.

Plačiau skaitykite birželio-liepos mėnesio BIKER BALTICS LT.
Ieškokite visuose didesniuose PC ir degalinėse.
Prenumerata ČIA
Pirkti numerį ČIA

  • HD1
  • nippon logo1
  • RE1